Zanim zaczniemy polerowanie reflektorów samochodowych, musimy umyć i odtłuścić ich powierzchnię. Dopiero tak przygotowane tworzywo można poddać dalszym zabiegom. Pierwszym krokiem jest zmatowienie lamp papierem ściernym. Solidnie przetarte w ten sposób światła należy następnie wypolerować. Ale uwaga! Poliwęglan, z którego są wykonane jest dość delikatny i podatny na uszkodzenia. Zbyt długie polerowanie reflektorów w jednym miejscu może doprowadzić do przegrzania i zniszczenia ich powierzchni!
Aby renowacja reflektorów była udana, po skończonej polerce należy je ponownie odtłuścić. Nie wolno jednak zabierać się do tego zbyt prędko. Trzeba zaczekać tak długo, aż poliwęglanowa powierzchnia będzie chłodna. Odtłuszczenie nagrzanej lampy może doprowadzić do jej uszkodzenia zwłaszcza poprzez powstanie drobnych pęknięć.
Polerowanie reflektorów kończy się ich zabezpieczeniem przy użyciu specjalnego środka. Dodatkowa ochrona zapewni im dłuższą żywotność. Sól drogowa, piasek, działanie kwaśnych deszczy, zmienność temperatur – wszystko to sprawia, że być może całą procedurę trzeba będzie kiedyś powtórzyć. Na szczęście fachowe
polerowanie lamp samochodowych, zrobione z należytą starannością, pozostawia długotrwałe efekty. Dlatego zdecydowanie warto zostawić je specjalistom.